VALENTÝNSKÝ MARATON

17.02.2019

V neděli 17.2. jsme se poprvé zúčastnili každoročního Valentýského závodu. Sraz jsme měli v Running Mall na Praze 7. Po velice příjemném přivítání a předání startovního čísla, jsme si zde mohly dát snídani v podobě müslli, ovoce, kávy, džusu a dalších dobrot. Mohly jsme si zde také uschovat batohy a nadbytečné kusy oblečení, což byla paráda. Celý tento běh není založen na soupeření a cenách z výhry, což bylo vidět už když se v jednu chvíli všichni běžci vydali spolu do Stromovky, kde se pak celý běh odehrával. Všichni jsme šli ulicemi Prahy, povídali si a užívali slunného dne. Na start se mohl bezplatně vydat každý, kdo se včas zaregistroval. Závod začínal v 11:30 před Výstavištěm Holešovice. Organizátoři rozdělili startovní pole na dvě poloviny, abychom se nepošlapali. Proto náš tým odstartoval o pár minut později než první běžci. Závod měřil 4 kilometry. Celá trasa vedla Stromovkou, což bylo příjemné. Žádná auta, žádná hromadná doprava, jen spousta lidí, co ráda běhá. Čas, za který chceme doběhnout, jsme si nestanovovaly, prostě jsme si to chtěly hlavně užít:). Během závodu se náš tým trhnul na dvě poloviny, ovšem do cíle jsme doběhly v těsném závěsu za první půlkou. Hned po závodu nám byla nabídnuta flaška vody a možnost se vrátit do Running Mall na druhou snídani. Myslím, že závod měl skvělou atmosféru, a že jsme ho neběžely naposled!